

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 0.01 g |
| Type | Fast Blow |
| Current Rating | 1 A |
| Size | 0.126" L x 0.062" W x 0.023" H (3.20 mm x 1.58 mm x 0.58 mm) |
Stock: 2524
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19407
Ext.Price$0.19407
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19407 | $0.19407 |
| 10 | $0.14620 | $1.46200 |
| 50 | $0.13275 | $6.63750 |
| 100 | $0.12054 | $12.05400 |
| 500 | $0.11200 | $56.00000 |
| 1000 | $0.10516 | $105.16000 |
| 3000 | $0.09716 | $291.48000 |
| 5000 | $0.08977 | $448.85000 |
| 10000 | $0.07575 | $757.50000 |
